Toimihenkilöt

Urheilutoimenjohtaja 

Jari Kurittu (jari.kurittu @ japs.fi | 050 583 8433 )

  • seuran johto ja yleishallinto
  • urheilujohtaminen
  • toiminnallinen info
  • sidosryhmät

Hallintopäällikkö

Marjo Hellberg (marjo.hellberg @ japs.fi |044 360 6005)

  • jäsen- ja toimintamaksut
  • taloushallinto
  • laskutus
  • hallinnollinen info

Valmennuspäällikkö

Osku Partonen (osku.partonen @ japs.fi | 040 768 5586)

  • miesten ja poikien valmennuslinja
  • urheilu/kilpailullinen info
  • poikien D-B-ikäluokkien tutorointi
  • valmentajarekrytointi
  • kenttävuorot
  • yläkoulu- ja lukiojalkapallovalmennus
  • valmennuskoulutus

Valmennuspäällikkö, oto 

Terhi Uusi-Luomalahti (terhi.uusi-luomalahti @ fysios.fi | 044 505 5622)

  • naisten ja tyttöjen valmennuslinja
  • urheilu/kilpailullinen info
  • tyttöjen D-B-ikäluokkien tutorointi

Junioripäällikkö 

Tuure Nummi (tuure.nummi @ japs.fi | 045 174 6010)

  • harrastetoiminnot ja aloitusvaiheen toiminnot
  • seuravalmennus
  • pelinohjaajat ja korttelipassit
  • nuorimpien ikäluokkien tutorointi

Seuratyöntekijä (oppisopimus) 

Samuli Kukkonen (samuli.kukkonen @ japs.fi | 050 574 2804)

  • seuravalmennus
  • viestintä
  • JäPS-TV
  • tapahtumat

Talenttivalmentaja 

Teimuraz Apriamashvili (temo @ japs.fi | 040 127 9773 )

  • 15-19-vuotiaiden poikien talenttivalmennus

Palkkiot, matkalaskut, oto 

Maria Valtonen (maria.valtonen @ a-markkinointi.fi | 040 353 2840)

  • pelinohjaaja- ja tuomaripalkkiot
  • valmennuksen kulukorvaukset
  • palkat