B2

HARJOITUSAIKATAULU (kevät 2021)

PäiväKloPaikkaLisätiedot
Tiistai20:30 - 21:30Monitoimihallikts. ohjeet alta
Torstai19:30 - 20:30Monitoimihallikts. ohjeet alta

POIKKEUSAJAN OHJEET JA RYHMÄJAOT 2.2.2021 alkaen:

YLEISTÄ

·        Treenit kestävät kenttävuoron (1 t) ajan sisältäen alku- ja loppuverkan.

·        Harjoittelu tapahtuu ennalta sovituissa pienryhmissä. Niiden muodostamisessa on huomioitu poikien koulut ja mahdollinen yhteinen vapaa-ajan vietto.

·        Valmentajat kirjaavat ylös jokaisen treeneihin osallistuneen henkilön.

·        Noudatetaan edelleen yleistä ohjeistusta harjoitteluun liittyen mm:

o   Kenenkään ei ole pakko osallistua pienryhmätreeneihin (voi treenata omatoimisesti).

o   Älä tule treeneihin, jos on mitään sairastumiseen viittaavia oireita.

o   Pese kädet huolellisesti ennen ja jälkeen treenien.

o   Käytetään käsidesiä treenien alussa ja lopussa.

o   Käytä kasvomaskia tullessasi ja poistuessasi hallista.

o   Treeneissä hallissa on vain pelaajat ja valmentajat.

HALLILLE TULO JA LÄHTÖ

·        Hallille tullaan mahdollisimman lähellä kenttävuoron alkua ja poistutaan vuoron loputtua.

o   Tiistai klo 20.30-21.30

o   Torstai klo 19.30-20.30

·        Hallille tullaan pelikamppeet mahdollisimman hyvin puettuna maskia käyttäen.

·        Pelaajille suositellaan käsineiden käyttöä treenien ajan.

TREENIEN ALOITUS JA LOPETUS

·        Pelikamojen vaihtamisen jälkeen pelaaja siirtyy oman ryhmän kenttäalueelle, joka on ennalta määrätty mukanaan pallo ja juomapullo.

·        Ryhmä aloittaa ja päättää valmentajansa johdolla treenit.

·        Treenien päätyttyä poistutaan hallista kasvomaskeja käyttäen.

TREENIRYHMÄT

·        Halli jaetaan ennakkoon ja pysyviin alueisiin treeniryhmille, kts. alueet alla.

·        Pelaajat jaetaan ennakkoon ja pysyviin 4 harjoitusryhmään, ryhmät alla.

Valkoinen AValkoinen BSininen ASininen B

1.      Casimir Alakangas

2.      Casper Tiesmaa

3.      Jaakko Oksanen

4.      Joona Hentilä

5.      Kalle Leistola

6.      Lassi Sihvola

7.      Lukas Lehtimäki

8.      Luukas Leikkola

9.      Santeri Juvonen

10.   Teemu Salonen

11.   Väinö Väkevä

1.      Alpo Hakkarainen

2.      Altan Nasretdin

3.      Danish Handroo

4.      Elias Reponen

5.      Jasper Joutsenvirta

6.      Joona Kataja

7.      Kerkko Rämö

8.      Moris Saarelainen

9.      Oskari Liikanen

10.   Peetu Salmela

11.   Thailer Leatherdale

1.      Aaro Vuorinen

2.      Aapo Pohjalainen

3.      Aatu Heiskanen

4.      Eemeli Virta

5.      Elias Seppänen

6.      Jasper Kotiranta

7.      Julius Koskinen

8.      Manuel Solinas

9.      Max Halonen

10.   Oskari Myllys

11.   Pyry Teittinen

12.   Roope Pillikko

13.   Roope Pohjalainen

1.      Veeti Silvennoinen

2.      Aleksi Ikonen

3.      Alexander Potokov

4.      Alex Åhlgren

5.      Anton Salminen

6.      Emil Parjanen

7.      Emil Saastamoinen

8.      Joona Heinänen

9.      Jouka Haukkala

10.   Juho Sonninen

11.   Jukka Ranta

12.   Kauri Savikangas

13. Matias Laitio

14.   Onni Kiiski

Seuraavat ottelut

Tilaa kalenteri kopiomalla alla oleva linkki kalenteriohjelmaasi.: 

https://japs.myclub.fi/groups/21058/event_embeds/4382.ics?token=7e29d7d836ee279b5f25ca660c357cd0befef768