Mika Pölönen-Elokorpi aloittaa syyskuun alusta Järvenpään Palloseuran valmennuspäällikkönä.

30.8.2021

Junioripäällikkö Tuure Nummen siirryttyä opintojen pariin ja tyttöjen valmennuspäällikön Terhi Uusi-Luomalahden siirtyessä puhtaasti joukkuevalmennukseen jäi seuralle ammottava aukko keskeisiin toimintoihin. Apu löytyi onneksi nopeasti, kun Mika Pölönen-Elokorpi oli valmis palaamaan JäPSiin muutaman vuoden kestäneeltä ”lainaltaan” Hyvinkään Palloseurasta.

Mikan toimenkuvassa on kaksi kärkeä. Hän tulee ottamaan vastuulleen tyttöjen valmennuspäällikön tehtävät sekä seuran koko vastaanottovaiheen toiminnot eli huolehtimaan siitä, että lajin aloittaminen sujuu jouheasti. Koska kilpailukausi on kesken, on HyPSin kanssa sovittu, että Mika hoitaa vastuujoukkueidensa tehtävät kauden loppuun. Samoin JäPSissä Terhi tulee hoitamaan nykyisen tehtävänsä seuran toimintakauden loppuun.

Tervetuloa takaisin sinisiin Mika ja kiitokset HyPSille ymmärtävästä suhtautumisesta!