Miten meillä meni? Yhteenveto seuran viime kauden toiminnasta

17.3.2023

Järvenpään Palloseura ry:n sääntömääräinen kevätkokous pidettiin seuran toimistolla tiistaina 14.3.2023. Kokouksessa käsiteltiin tilikauden 2021-22 tilinpäätös sekä vuosikertomus. Kevätkokous päätti myöntää vastuuvapauden johtokunnalle ja muille vastuuvelvollisille. 

Seuran talous oli kokonaisuudessaan vakaalla pohjalla, ja kauden alijäämä oli 355,15 euroa. Seuran toiminnan volyymi kasvoi merkittävästi, tuottojen kasvu oli + 49 % ja kulujen kasvu + 45 %. Nämä luvut sisältävät sekä emoseuran että ikäluokkien talouden. 

Lisätietoja löydät seuran sivuilla julkaistuista tilinpäätöksestä ja vuosikertomuksesta. 

https://www.japs.fi/seura/toimintakertomus-ja-tilinpaatos/

Järvenpään Palloseura on kaikkien jalkapallosta kiinnostuneiden ja innostuneiden seura. Meidän kaikkien yhteinen päämäärä on tuottaa elämyksiä ja onnistumisia laadukkaassa jalkapalloyhteisössä.  Tehdään yhdessä mahtava futiskausi! 

Reiluus - Yhteisöllisyys - Iloisuus  -Urheilullisuus - Ennakkoluulottomuus