Pelit ja tulokset 2014

NAISTEN KAKKONEN (30) 2014


Naisten Kakkonen pelataan kaksinkertaisena sarjana kolmessa 10 joukkueen lohkossa. Lohkovoittajat ja paras toiseksi sijoittunut karsivat yhdestä paikasta naisten Ykköseen kaudelle 2015.

Lohkojen 8. ja huonommin sijoittuneet, sekä heikoin 7. sijoittunut putoavat piirisarjaan. Naisten Kakkosessa hyväksytään reservijoukkueet.

Ykkösen nousukarsinnat pelataan kaksiosaisina otteluina, sekä välierät että finaalit, ja otteluparit arvotaan. Arvonnassa samassa lohkossa pelanneet (lohkonsa 1. ja lohkojen paras 2. sijoittunut) joukkueet arvotaan eri arvontakoreihin.

Lohko A(9)
Esbo Bollklubb
FC Espoo
Helsingin Jalkapalloklubin juniorit
Jalkapalloseura FC Hertta, Joensuu
Jyväskylän Pallokerho/2 
Järvenpään Palloseura
Pukinmäen Veto, Helsinki 
PEPO Lappeenranta  
Sudet, Kouvola
(EBK)
(FC Espoo)
(Klubi-09)
(FC Hertta)
(JyPK/2)
(JäPS)
(PuVe)
(PEPO)
(Sudet)


Tuloksia



pvmalkaa klokotivieraspaikkamaalintekijättulos
la25.1.15:00-HyPSJäPSVilla ParkFannyx2, Rossux20-4 (0-2)


Kokoonpano: Anni Martikainen mv (46min Ella Byman mv), Annika Veid (C), Anne Ropponen, Emilia Lahti (46min Riina Hirvonen), Saima Siivonen (46min Emilia Anttila), Oona Vuoltee (72min Tiia Sunila), Anne Sailaranta, Ida Tuina (46min Rosa-Maria Ekholm), Natalia Kusmin, Venla Virta, Fanny Reinikainen (58min Anni Kankare)


pvmalkaakotivieraspaikkamaalintekijättulos
su23.2.12:00-JäPSTiPSVilla Park
0-9 (0-2)



pvmalkaa klokotivieraspaikkamaalintekijättulos
su18.5.16:15-Klubi-09JäPSTöölön Pallokenttä 6 (tn), H:kiFanny1-1 (0-0) 
su25.5.16:00- JäPSPEPOKoivusaaren tnFannyx3, Venkku, Ane, oma 6-0 (4-0) 
ti27.5. 19:00- EBKJäPSKeski-Espoon TN1 Emmiina, Fanny, Annika, oma2-4 (0-4) 
ke 11.6.18:30- JäPSFC EspooKeskuskenttäRiina, Emmiina, Jonna, Fannyx2 5-0 ( 2-0)
la14.6.16:00-JäPSFC HerttaKeskuskenttäFanny 1-0 (1-0)
ke16.7.18:00-PuVeJäPSTapuli nurmi, Helsinki Fanny, Nata 2-2 (0-0) 
la26.7.16:00-JäPSJyPK/2KeskuskenttäAnnika, Matleena, Fannyx2 4-3 (1-0) 
su3.8.15:00-SudetJäPSKouvolan KeskuskenttäFanny4-1 (3-1) 
su17.8.16:00-JäPSKlubi-09KeskuskenttäAnnika 1-7 (1-2) 
su24.8.15:00-PEPOJäPSKimpisen nurmi 
0-0
su31.8.16:00- JäPSEBKKoivusaaren tnVenkku, Fanny, Nata 3-4 (1-2)
la6.9.14:30-FC EspooJäPSLaaksolahti, TNVenkku, Annika1-2 (1-1) 
la13.9.16:00-HerttaJäPSMehtimäki, JoensuuAnne, Fanny 2-2 (1-2) 
su21.9.15:00-JäPSPuVeKoivusaaen tnFanny, Siiri 2-0 (1-0) 
la 27.9.16:00-JyPK/2JäPSViitaniemen tnFanny, Rossu, Annika 3-3 (1-0) 
la4.10.14:00-JäPSSudetKoivusaaren tn
0-3 (0-1) 


N2maalitNaisten Cupmaalit
Fanny Reinikainen16Fanny Reinikainen2
Annika Veid5Rosa-Maria Ekholm2
Venla Virta3yhteensä4
Natalia Kusmin2

Emmiina Taivassalo2Maalivahdit
Anetta Tihveräinen1 Jenni Aarniva
Jonna Juntunen1 Anni Martikainen
Riina Hirvonen1 Ella Byman
Matleena Tyni1 Saima Siivonen
Anne Sailaranta 1

Siiri Melartin1

Rosa-Maria Ekholm1

oma maali2

yhteensä37




pvmklokotivierasmaalintekijättulos
su12.1.15:00 - 16:30JäPSHJK B
0-2 (0-1)
su6.4.17:30 - 19:00JäPSKlubi-09Fanny 1-0 (1-0) 
su13.4.17:30 - 19:00JäPSACK


12.1. kokoonpano: Jenni mv, Annika, Tiia, Jonna, Rossu, AnneR, AnneS, Ida, Venkku, Nata, Saima, Anni, Fanny, EmiliaV, EmiliaA. Edestakaiset vaihdot.

6.4. kokoonpano: Jenni mv, Annika, AnneR, EVi, Saima, EmiliaL, Nata, AnneS, Ida, Riina, Ane, Fanny, Laura, EmiliaA. Edestakaiset vaihdot.