2011 tulokset

B 18-TYTTÖJEN SM-SARJA  2011   

B-tyttöjen SM-sarja pelataan kahdessa kahdeksan joukkueen kaksinkertaisessa alueellisessa alkusarjassa. Alkusarjan jälkeen lohkojen neljä parasta jatkavat pudotuspeleihin. Ottelut pelataan kaksiosaisina finaalia ja pronssiottelua lukuun ottamatta.


Lohkojen neljä viimeisintä joukkuetta pelaavat oman lohkonsa sisäisesti yksinkertaisen jatkosarjan jo saavutetuin pistein, minkä päätteeksi molempien lohkojen viimeinen joukkue putoaa B-tyttöjen ykköseen. Ikäraja on 1.1.1993 ja sen jälkeen syntyneet. 

Lohko ALohko B

FC Espoo
Honka-HooGee Yhteisjoukkue, Espoo
Helsingin Jalkapalloklubi
Järvenpään Palloseura
Pallokerho-35, Helsinki
Tikkurilan Palloseura, Vantaa
TPS Juniorijalkapallo, Turku
Vantaan Jalkapalloseura
Gamlakarleby Bollklubb, Kokkola
Idrottsföreningen Kamraterna Vasa
Ilves, Tampere
Jyväskylän Pallokerho
Klubi-36, Iisalmi
KMF Juniorit, Kuopio
Kuopion Mimmifutis
Oulun Naisfutis 


BTSM otteluohjelma  ja  sarjataulukko   (päivitys näyttää olevan edelleen kesken, puuttuu pelipaikkoja ja aikoja sekä pöytäkirjoja. Tilastot toimivat virheellisesti, mm. maaleja puuttuu)

BTSM alaloppusarjan otteluohjelma ja sarjataulukko (puuttuu syksyn pöytäkirjoja =>puuttuu maalintekijöitä)

Kotiotteluiden tuomarit BTSM ja Helsingin piirin BTSM tuomariasettelut

B-tytöt SM-sarja YLE1 Teksti TV s.254 Sarjataulukko

Naisten Suomen Cup

Naisten nelonen otteluohjelma ja tulokset, syksy 2011

Naisten nelosen otteluohjelma ja tulokset lohko 3, kevät 2011

PäiväPvmkloSarjaKotiVieras Kenttä (kartta)Tulos
su24.7.18:00 BTSMJäPSTiPS Keskuskenttä4-6 (4-2)
ma1.8.20:10 N4EPS/UnitedJäPSKivenlahden hiekka0-1 (0-0)
ke3.8.19:00 BTSMHonka-HooGee YJ1JäPSKeskuskenttä2-4 (1-2)
su7.8.15:00 BTSMTPS JäPSImpivaara nurmi, Eskonkatu 1, T:ku1-0 (0-0) 
to11.8.19:00N4JäPSKP-75/intermillatKoivusaaren (Jampan) tn4-0 (2-0) 
su14.8.15:00 BTSMJäPS FC Espoo Keskuskenttä6-2 (3-2)
ke17.819:45N4HPSJäPSPirkkolan hiekka 10-2 (0-1) 
su21.8.16:00 BTSMJäPS VJS Keskuskenttä2-3 (1-0) 
ma22.8.20:00N4JäPSMUKoivusaaren (Jampan) tn6-1 (2-0) 
su28.8.13:00BTSMHJK JäPSKäpylä N3/41-0 (0-0)
ke31.8.19:30N4MPS/2JäPSTapulin hiekka1-3 (0-1)
su4.9.14:30BTSMFC Espoo JäPSLeppävaaran uusi tn

5-1 (5-1)
ke7.9.20:00N4JäPSTiPS/2Koivusaaren (Jampan) tn2-1 (0-1) 
su11.9.15:00BTSMJäPS  TiPSKeskuskenttä1-0 (1-0) 
ti13.9.19:00N4JäPSFC ReipasKoivusaaren (Jampan) tn0-0 
ti20.9.18:40N4GnistanJäPSOulunkylä FPA tn1-2 (0-1) 
su25.9. 15:00BTSMJäPS Honka-HooGee Koivusaaren (Jampan) tn1-3 (1-1) 
la1.10.15:00N4JäPSPK-35Lukion tn3-0 (1-0) 
PäiväPvmkloSarjaKotiVierasKenttä (kartta)Tulos
su17.4.16:30BTSMPK-35JäPSTalin halli

4 - 0 (2 - 0)
to28.4.17:55N4DJäPSKOPSELukion tekonurmi3 - 1(2 - 1)
la30.4.13:00 BTSMJäPSHonka-HooGee YJ1Lukion tekonurmi4 - 2 (2 - 1) 
su8.5.17:30BTSM TiPSJäPS Tikkurilan urheilupuiston tn1 - 2 (0 -1)
la14.5.12:45N4DJäPSHyPS/06Lukion tekonurmi2 - 0 (0 - 0)
su15.5.18:00 BTSMJäPSTPS Lukion tekonurmi1 - 1 (1 - 1)
ti17.5.18:30Naisten CupJäPSFC HonkaLukion tekonurmi0 - 4 (0 - 0)
su22.5.13:00 BTSMFC EspooJäPSKeski-Espoon nurmi1 - 0 (0 - 0) 
su29.5.11:30N4DJäPSRiSaLukion tekonurmi1 - 0 (0 - 0)
to2.6.18:00 BTSMJäPSHJKKeskuskenttä2 - 1 (1 - 1)
su5.6.16:30N4DTiPS/2JäPSTikkurilan urheilupuisto tn3 - 2 (1 - 1) 
ke8.6.18:30 BTSMVJSJäPS ISS Stadion, Myyrmäki2 - 1 (1 - 0) 
su12.6.18:00 BTSMJäPSPK-35Keskuskenttä2 - 4 (1 - 1) 
la18.6.15:40N4DJäPSLPS/naisetLukion tekonurmi15 - 0 (6 - 0) 
ke 22.6.17:30N4DRiPS JäPS Riihimäen PK4 - 8 (1 - 4) 
to30.6.19:30N4DKP-75/InterMillatJäPSKalevan tekonurmi2 - 2 (0 - 1)

 Maalitilastoja

BTSM

N4D
A-lohko

kevät
Vera Saastamoinen13
Nina Bovellan1
Nora Nordström2
Ida Enqvist1
Ida Enqvist3
Noora Nordström6
Jonna Front3
Sanna Kallonen1
Venla Virta 3
Noora Pöllänen6
Nea Sunila1
Vera Saastamoinen8
Jenna Front
Silja Sundström
 Silja Kerttu Sundström
Mira Lindroos 2
 oma maali
Anetta Tihveräinen
 yhteensä

 28
Venla Virta1
alaloppusarja

Petra Mäkinen1
Venla Virta
Lotta Ravander1
 Jonna Front1
yhteensä33
 yhteensä3
Syksy



Noora Nordström



Vera Saastamoinen



Anetta Tihveräinen 3



Nea Sunila2



Nina Bovellan2



Nea Holmqvist2



Ida Enqvist 



Annika Veid3



Venla Virta3



Mira Lindroos1



Sanna Kallonen1



Jonna Front1



yhteensä23



Naisten Pääsiäisturnaus Kerava 23. - 24.4.2011


aikajoukkueettulosJäPSin maalintekijätkenttä
la 23.4. 11:45JäPS B1 - TiPS B1 - 0 AneSompion hiekka, 
Luhtaniituntie 11, Kerava
la 23.4. 15:45PuiU B  - JäPS B10 - 0
Sompion hiekka
la 23.4. 17:15JäPS B1 - LPS5 - 0 Sipi, Nina, Sipi, Ane x 2 Sompion hiekka
su 24.4. 10:15 JäPS B1 - EPS naiset1 - 0Nina Kalevan UP tn
Metsolantie 3, Kerava
su 24.4.  JäPS B1 - PK-353 - 0 Nea S, Nina, Ane Kalevan UP tn
Metsolantie 3, Kerava 
su 24.4. Finaali: KP-75/1 - JäPS B11 - 2Nina, Nea SKalevan UP tn
Metsolantie 3, Kerava 



HARJOITUSPELIT 2010-2011                                                                                        

aikajoukkueettulosJäPSin maalintekijätkenttä (kartta linkissä)
03.04.11JäPS (N)  -  PK-35(N)5 - 1 (Jassu, Ane 3, Ida)Järvenpään lukion tekonurmi
02.04.11TiPS  -  JäPS1 - 0
Tikkurilan urheilupuisto tn
19.03.11JäPS (N) - KOPSE (N)10 - 0(Petra, Nina 2, Ane 2, Nata, Rossu, Ida 2, 
Noora P) 
Kalevan tekonurmi
05.03.11Honka-HooGee YJ1  - JäPS2 - 1(Venkku)Espoonlahden tekonurmi
12.02.11KP-75 (N) - JäPS1 - 3(Lotta, Sipi, Noora N)Kalevan tekonurmi
30.01.11TuPS N2div - JäPS2 - 1(Vera)Tuusulan tekonurmi
22.01.11JäPS  -  VJS2 - 2(Jonna, Noora N)Kalevan tekonurmi
02.01.11VJS  -  JäPS6 - 2(Vera, Siiri)Myyrmäki-halli
11.12.10JäPS-JäPS/P96


05.12.10JäPS - Honka3 - 3
Järvenpään lukion tekonurmi
21.11.10JäPS  -  TiPS2 - 0
Järvenpään lukion tekonurmi