Opel-liigan pelinohjaukset

JäPS pelinohjaajat - Voitte varata alla olevasta taulukosta pelinohjausvuoroja itsellenne lähettämällä sähköpostiviestin osoitteseen tuure.nummi@japs.fi

Mainitse viestissä pelin numero, jonka haluat varata.

Esimerkki peli numero 1

NumeroViikonpäiväPäivämääräKellonaikaPaikkaKotijoukkueVierasjoukkueSarjaPelimuotoPelinohjaaja
1ma10.818:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS RealKP-75 VihreäP2011, I - taso5v5Erkki Esimerkki

Aluksi saa varata maksimissaan kolme peliä, jotta pelejä riittäisi monipuolisesti kaikille. Otetaan uusintakierros sitten, jos pelit eivät mene kaupaksi.  

Uudet pelinohjaajat voivat myös varata pelejä, mikäli harjoituspuhalluksen ajankohta on sovittu ja pelit ovat harjoituspuhalluksen jälkeen.

Voit varata myös peräkkäisiä pelejä.
Ottelun saa tuomittavakseen se pelinohjaaja, joka ensimmäisenä varaa kyseisen pelin. Tällöin pelinohjaan nimi lisätään taulukkoon rivin viimeiseen sarakkeeseen.

Jos syystä tai toisesta et pysty hoitamaan jo varattua pelinohjausta, ota välittömästi yhteyttä minuun tuure.nummi@japs.fi tai 0451746010.

Säännöt peleihin löytyvät täältä

https://opelliiga.sporttisaitti.com/saannot/

Pelinohjaajapalkkiot maksetaan tilillesi Opel-liigan päätyttyä lokakuussa. Muistathan toimittaa sitä ennen JäPS toimistolle tilinumeron ja verokortin. 

Palkkiot:
5v5  pelit 8€
8v8 pelit 10€

NumeroViikonpäiväPäivämääräKellonaikaPaikkaKotijoukkueVierasjoukkueSarjaPelimuotoPelinohjaaja
1ma10.818:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS RealKP-75 VihreäP2011, I - taso5v5Pessi Mikkonen
2ma10.818:30 - 19:30Kinnari, TNJäps CityTiPS Vihreä 4P2011, II - taso5v5Hugo Hagelin
3ti11.817:30 - 18:30Kinnari, TNJäPS VoimaAsku sudetP2013, I- taso5v5Juuso Helenius
4ti11.817:30 - 18:30Kinnari, TNJäPS VimmaKeiKa/KeltainenP2013, II- taso5v5Juuso Liinakoski
5ti11.818:00 - 19:00Lukio, TNJäps ValkoinenNJS ValkoinenP2009, III- taso8v8Luka Rannisto
6ke12.817:30 - 18:30Lukio, TNJäPS SinivalkoinenSibboV BlågulP2012 taso 15v5Anna Mikola
7ke12.818:30 - 19:30Lukio, TNJäPS Sininen AKoiPS SininenP2012 taso 15v5Anna Mikola
8to13.817:30 - 18:30Lukio, TNJäPS Kilpa BKP-75 VihreäP2010 taso 18v8Jessica Hårdh










9ma17.817:30 - 18:30Kinnari, TNJäPS SocietasKeiKa HurrikaaniP2011, II - taso5v5Pessi Mikkonen
10ma17.817:30 - 18:30Kinnari, TNJäPS RoversPPS KeltainenP2011, III - taso5v5Iida Kaukovalta
11ma17.818:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS T2011Tips T10/11T2011, II- taso5v5Pihla Paappanen
12ma17.818:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS UnitedNJS MustaP2011, I - taso5v5Iida Kaukovalta
13ma17.819:30 . 20:30Kinnari, TNJäPS AthleticsKelA KeltainenP2011, III - taso5v5Elias Vitikka
14ti18.817:30 - 18:30Kinnari, TNJäPS VimmaPPS PunainenP2013, II- taso5v5Juuso Helenius
15ti18.817:30 - 18:30Kinnari, TNJäPS MahtiKP-75/SininenP2013, II- taso5v5Juuso Liinakoski
16ti18.818:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS PuhtiMU LeijonatP2013, II- taso5v5Markus Kuikka
17ti18.818:00 - 19:00Lukio, TNJäps T09NJS SininenT2009 2- taso8v8Onni Kiiski
18ti18.818:00 - 19.00Lukio, TNJäps SininenAkillesP2009, II- taso8v8Anton Salminen
19ke19.817:30 - 18:30Lukio, TNJäPS Sininen ATuPs MustaP2012, taso 15v5Neea Kaarna
20ke19.817:30 - 18:30Lukio, TNJäPS Valkoinen ATups PunainenP2012, taso 25v5Elias Saastamoinen
21ke19.818:30 - 19:30Lukio, TNJäPS Sininen BKP-75 VihreäP2012, taso 15v5
22ke19.818:30 - 19:30Lukio, TNJäPS valkoinen BHAlku P12/13P2012, taso 25v5Elias Saastamoinen
23to20.817:30 - 18:30Lukio, TNJÄPS T2010TuPS Pesukarhut T20108v8Onni Kiiski
24to20.817:30 - 18:30Lukio, TNJäPs SininenHyPS SininenP2010, taso 28v8Jessica Hårdh










25ma24.817:30 - 18:30Kinnari, TNJäPS AthleticsIHK UkkonenP2011, III - taso5v5Pessi Mikkonen
26ma24.818:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS T2011Kopse KeltainenT2011, II- taso5v5Pihla Paappanen
27ma24.818:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS UnitedTiPS Vihreä 3P2011, I - taso5v5Iida Kaukovalta
28ti25.817:30 - 18:30Kinnari, TNJäPS PuhtiKeiKa/ MustaP2013, II- taso5v5Rasmus Hårdh
29ti25.817:30 - 18:30Kinnari, TNJäPS MahtiKeiKa/KeltainenP2013, II- taso5v5Elias Saastamoinen
30ti25.818:00 - 19:00Lukio, TNJäps SininenKP-75 KeltavihreäP2009, II- taso8v8Luka Rannisto
31ti25.818:00 - 19:00Lukio, TNJäps T09SV T09T2009 2- taso8v8Ida Hyttinen
32ke26.817:30 - 18:30Lukio, TNJäPS Valkoinen AJoki P1213P2012, taso 25v5Emmi Saastamoinen
33








34ke26.818:30 - 19:30Lukio, TNJäPS SinivalkoinenKP-75 VihreäP2012, taso 15v5Jessica Hårdh
35to27.817:30 - 18:30Lukio, TNJÄPS T2010MU GeparditT20108v8Ida Hyttinen
36to27.817:30 - 18:30Lukio, TNJäPS Kilpa BKelA P10 mustat P2010, taso 18v8Erika Kankkunen
37to27.818:30 - 18:30Lukio, TNJäPs SininenTiPS Hakunila  P2010P2010, taso 28v8Erika Kankkunen










38ma31.817:30 - 18:30Kinnari, TNJäps CityRaKe ValkoinenP2011, II - taso5v5Anna Mikola
39ma31.817:30 - 18:30Kinnari, TNJäPS RoversRaKe SininenP2011, III - taso5v5Juuso Helenius
40ma31.818:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS T2011Kopse VihreäT2011, II- taso5v5Ellen Laine
41ma31.818:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS SocietasI-HK SalamaP2011, II - taso5v5Nella Heiskanen
42ti1.917:30 - 18:30Kinnari, TNJäPS VimmaTuPS P13 VihreäP2013, II- taso5v5Emmi Saastamoinen
43ti1.917:30 - 18:30Kinnari, TNJäPS MahtiTuPS P13 PunainenP2013, II- taso5v5Ossi Klemola
44ti1.918:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS VoimaMU TiikeritP2013, I- taso5v5Nea Kaarna
45ti1.918:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS PuhtiKP-75/VihreäP2013, II- taso5v5Emmi Saastamoinen




















48ke2.917:30 - 18:30Lukio, TNJäPS Sininen BTuPs VihreäP2012, taso 15v5Olivia Reingoldt
49ke2.918:30 - 19:30Lukio, TNJäPS Sininen ASibboVP2012, taso 15v5Rasmus Hårdh
50


















51ma7.917:30 - 18:30Kinnari, TNJäPS RealKopse MustaP2011, I - taso5v5Elias Vitikka
52ma7.917:30 - 18:30Kinnari, TNJäps CityKelA PunainenP2011, II - taso5v5Nella Heiskanen
53ma7.918:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS UnitedKeiKa TrombiP2011, I - taso5v5Rasmus Hårdh
54ma7.918:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS T2011VJS Punainen 2012T2011, II- taso5v5Pihla Paappanen
55ti8.917:30 - 18:30Kinnari, TNJäPS VoimaKOPSE VihreäP2013, I- taso5v5Ossi Klemola
56ti8.917:30 - 18:30Lukio, TNJäps T09Halku TigersT2009 2- taso8v8Luka Rannisto
57ke9.917:30 - 18:30Lukio, TNJäPS SinivalkoinenTuPs VihreäP2012, taso 15v5Nea Kaarna
58ke9.918:30 - 19:30Lukio, TNJäPS Valkoinen AKOPSE MustaP2012, taso 25v5Neea Kaarna
59ke9.918:30 - 19:30Lukio, TNJäPS valkoinen BAsku SudetP2012, taso 25v5Ossi Klemola
60to10.917:30 - 18:30Lukio, TNJÄPS T2010KoiPS TimanttitytötT20108v8Olivia Reingoldt
61to10.917:30 - 18:30Lukio, TNJäPS Kilpa BMU VihreäP2010, taso 18v8Erika Kankkunen










62ma14.917:30 - 18:30Kinnari, TNJäPS RoversKP-75P2011, III - taso5v5Eino Rantanen
63ma14.918:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS RealKoips SininenP2011, I - taso5v5Anna Mikola
64ma14.918:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS AthleticsKeiKa 11 TornadoP2011, III - taso5v5Elias Isokääntä
65ti15.917:30 - 18:30Kinnari, TNJäPS PuhtiKoips SinivalkoinenP2013, II- taso5v5Ossi Klemola
66ti15.918:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS MahtiFCFJ WestP2013, II- taso5v5Eino Rantanen
67ti15.918:00 - 19:00Lukio, TNJäps SininenTuPS PunainenP2009, II- taso8v8Teemu Mäkinen
68ti15.918:00 - 19:00Lukio, TNJäps ValkoinenSV SininenP2009, III- taso8v8Erika Kankkunen
69ke16.917:30 - 18:30Lukio, TNJäPS Sininen BSibboV BlågulP2012, taso 15v5Olivia Reingoldt
70ke16.917:30 - 18:30Lukio, TNJäPS SinivalkoinenNJS SupersalamatP2012, taso 15v5Alissa Klemola
71








72to17.917:30 - 18:30Lukio, TNJäPs SininenMU P10P2010, taso 28v8Erika Kankkunen










73ma21.917:30 - 18:30Kinnari, TNJäPS UnitedFCFJ SininenP2011, taso 15v5Eino Rantanen
74ma21.917:30 - 18:30Kinnari, TNJäPS RoversKelA KeltainenP2011, III - taso5v5Elias Isokääntä
75ma21.918:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS SocietasFCFJ VihreäP2011, II - taso5v5Anna Mikola
76ma21.918:30 - 19:30Kinnari, TNJäps CityKP-75 KeltavihreäP2011, II - taso5v5Ellen Laine
77ti22.917:30 - 18:30Kinnari, TNJäPS VoimaTiPS 2P2013, I- taso5v5Markus Kuikka
78ti22.918:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS VimmaFCFJ 2013 EastP2013, II- taso5v5Ossi Klemola
79ti22.918:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS PuhtiPPS KeltainenP2013, II- taso5v5Markus Kuikka
80ti22.918:00 - 19:00Lukio, TNJäps T09MU SalamatT2009 2- taso8v8Luka Rannisto
81ti22.918:00 - 19:00Lukio, TNJäps ValkoinenKopse KeltainenP2009, III- taso8v8Anton Salminen
82ke23.917:30 - 18:30Lukio, TNJäPS Valkoinen AKP-75 KeltainenP2012, taso 25v5Jessica Hårdh
83ke23.917:30 - 18:30Lukio, TNJäPS valkoinen BKP-75 KeltavihreäP2012, taso 25v5Alissa Klemola
84ke23.918:30 - 19:30Lukio, TNJäPS Sininen APPS Musta 1P2012, taso 15v5Jessica Hårdh
85to24.917:30 - 18:30Lukio, TNJäPS Kilpa BTuPS T09 HarmaaP2010, taso 18v8Erika Kankkunen
86to24.918:30 - 19:30Lukio, TNJäPs SininenRakeP2010, taso 28v8Erika Kankkunen










87ma28.918:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS RealNJS MustaP2011, taso 15v5Elias Vitikka
88ma28.918:30 - 19:30Kinnari, TNJäPS SocietasMU KeltainenP2011, II - taso5v5Emil Kalliojärvi
89ke30.918:00 - 19:00Lukio, TNJäPS Sininen BNJS SupersalamatP2012, taso 15v5Alissa Klemola
90to1.1018:30 - 19:30Lukio, TNJÄPS T2010FCFJ T10/11T20108v8Kiia Kuismin